Sözleşmeler

Sunucu Sözleşmesi

Sunucu Sözleşmesi

1. TARAFLAR

Hosting Hizmetleri Sözleşmesi, Cevizli Mah. Zuhal Cad. Ritim İstanbul A4 Blok Daire 59 Maltepe – İSTANBUL faaliyet gösteren DİJİTAL BİLİŞİM TEKNOLOJİ SERVİSLERİ SAN. TİC. LTD. ŞTİ. (bundan sonra BEDİJİTAL olarak anılacaktır.) kontrolünde bulunan www.bedijital.com internet sitesi adresi üzerinden ürün ve hizmetleri satın alan gerçek veya tüzel kişi (bundan sonra MÜŞTERİ olarak anılacaktır.) arasında aşağıda detayları verilmiş olan şartlar kabul edilmiştir.

2. SÖZLEŞMENİN BAŞLANGIÇ TARİHİ VE SÜRESİ

2.1 Bu sözleşmeyi elektronik olarak onaylamanız, sözleşmeyi okuduğunuz ve sözleşme içerisinde yer alan tüm şartları kabul ettiğiniz ve mutabık olduğunuz anlamına gelmektedir.
2.2 Her iki taraf arasında oluşabilecek tüm anlaşmazlıklar sözleşme içerisinde detayları verilen açıklamalar çerçevesinde çözülecektir. MÜŞTERİ’nin belirtilen şartları ihlal etmesi durumunda BEDİJİTAL ilgili hesaplara el koyabilir veya verilen hizmetleri süreli, süresiz durdurabilir.
2.3 Bu sözleşme BEDİJİTAL ile MÜŞTERİ arasında, MÜŞTERİnin onaylamasının ardından yürürlüğe girer. Bu sözleşme BEDİJİTAL nin MÜŞTERİ ye sağladığı veya sağlayacağı hizmetlere ilişkin kuralları, genel servis şartlarını kapsar.

3. HİZMET DETAYI

BEDİJİTAL ‘nin bu sözleşme kapsamında MÜŞTERİ’ye vereceği hizmetlerin listesi aşağıda verilmiştir
BEDİJİTAL’ye ait Fiziksel Sunucunun kiralanması (Dedicated veya Kiralık Sunucu)
VPS veya VDS Sunucu (BEDİJİTAL sunucuları üzerinden hizmet veren sanal sunucular)
Sunucu Barındırma (Co-location)

4. HİZMET YÜKÜMLÜLÜKLERİ

4.1 Müşteri’nin ödemeyi yapmasının ardından hizmet kullanıma açılır ve bilgiler müşteri’ye gönderilir. Hizmet açılımı online olabileceği gibi özel kurulum gerektiren durumlarda 24-48 saat kurulum süreci gerektirebilir.
4.2 BEDİJİTAL’nin kontrolü dışında gelişen internet hatlarında ortaya çıkabilecek olan kesinti, yavaşlık gibi problemler neticesinde oluşan erişim sorunlarından bedijital sorumlu tutulamaz.
4.3 BEDİJİTAL nin hizmeti açmasının ardından sunucu üzerinde kullanılan yazılım ve donanımlarda oluşabilecek sorunlardan BEDİJİTAL sorumlu tutulamaz.
4.4 Sunucular üzerinde yedekleme sorumluluğu MÜŞTERİ’ye aittir. Her ne sebeple olursa olsun herhangi bir veri kaybında BEDİJİTAL sorumlu tutulamaz.
4.5 Sunucu üzerinde kullanılan yazılım lisanslarından BEDİJİTAL tarafından karşılandığı bildilrilmediği sürece tüm yazılım lisanslarından MÜŞTERİ sorumludur. 3. Kişi yada kuruluşlara verilecek her türlü zararın tazmininden MÜŞTERİ sorumludur.
4.6 MÜŞTERİ’ye ait sunucular içersinide yer alan içerikten MÜŞTERİ sorumludur. Mahkemeler, savcılık BTK veya kolluk kuvvetleri tarafından yapılan her türlü talep ve bildirim sonucunda BEDİJİTAL gerekli görmesi durumunda hizmeti durdurabilir.
4.7 Kiralık sunucu ve VDS/VPS hizmetlerinde donanımsal sorunlardan BEDİJİTAL sorumludur. Parça değişimi parça tedariğine bağlı olarak mümkün olan en kısa sürede BEDİJİTAL tarafından yapılacaktır.
4.8 Sunucu desteği, sunucu destek paketleri çerçevesinde verilecektir. Sunucu yönetimi aksi belirtilmedikçe standart olarak MÜŞTERİ sormluluğundadır.
BEDİJİTAL sunucuyu çalışır durumda teslim eder, yönetim MÜŞTERİ’ye geçtikten sonra oluşacak, yanlış yapılandırma, dosya slime, dosya değiştirme, zararlı içerik, zararlı yazılım gibi kullanıcı odaklı hatalar sonucu oluşan problemlerden MÜŞTERİ sorumlu olacaktır. BEDİJİTAL sunucu destek fiyat tarifesi üzerinden ücreti karşılığında problem giderir veya yine ücreti karşılığında yeni kurulum yapabilir.
4.9 MÜŞTERİ sunucu kendine ait olsa dahi hiç bir şekilde izinsiz e-mail gönderimi (SPAM), Dolandırıcılık (Pishing) yapamaz. MÜŞTERİ kontrolü dışında yapılsa bile gerektiğinde BEDİJİTAL haber vermeden hizmeti askıya alma hakkına sahiptir.
4.10 Sunucu hizmetlerinde barındırılamayacak olan içerikler aşağıda verilmiştir
IRCD (irc server’ları)
IRC script’leri/bot’ları
Korsan Yazılım/Warez
IP Tarayıcılar
Bruteforce Programları/Script’leri/Uygulamaları
Mail Bomber’lar/spam script’leri
Escrow hesabı
Yatırım siteler (FOREX, E-Altın Borsası, Second Life/Linden Borsası, Ponzi, MLM/Saadet Zinciri)
Gerekli izin(ler)in varlığı önceden kanıtlanmaksızın satışı izne bağlı madde satışı
Çekiliş/kumar siteleri
Hacker’lığa odaklı siteler/arşivler/programlar
Yasadışı faaliyetleri tanıtan siteler
Warez/korsan/yasadışı içerik dağıtan ya da onlara link veren forumlar veya internet siteleri
Dolandırıcılık Siteler (aa419.org’da ve escrow-fraud.com’da sayılanlar da dahildir)
Mailer Pro
Canlı Spor Olaylarının (UFC, NASCAR, FIFA, NFL, MLB, NBA, WWE, WWF vs.) her tür yayını

5. ÜCRET ve TAHSİLAT

5.1 BEDİJİTAL, hizmet için tehsil edilecek olan bedelleri e-mail yoluyla müşteriye bildirir.
5.2 BEDİJİTAL, MÜŞTERİ tarafından hizmetin Kabul edilmesiye ödemeyi tehsil etme yetkisine sahip olur.
5.3 BEDİJİTAL, yenileme ödemelerinin zamanında yapılmaması durumunda hizmeti askıya alabilir. Hizmetin askıya alınması nedeniyle oluşacak zararlardan BEDİJİTAL sorumlu değildir.
5.4 BEDİJİTAL verilen hizmetler ile ilgili fatura düzenler. Faturalar MÜŞTERİ paneli üzerinden indirilebilir.
5.5 Hizmet yenilemesi yapılmaması durumunda, hizmet bitim tarihinden sonraki 7. Günde hizmet sistemlerden kalıcı olarak silinir.

6. SÖZLEŞME’NİN FESHİ

6.1 MÜŞTERİ’nin online başvurusu esnasında onayladığı bu sözleşmede zaman içerisinde gerçekleşecek değişiklikler, web sitesinde yayınlanarak ve/veya e-posta yolu ile MÜŞTERİ’ye bildirilecektir.
MÜŞTERİ, BEDİJİTAL servislerini kullanmaya devam ederek, değişen sözleşme şartlarını kabul etmiş sayılacaktır.
6.2 Ödemelerin herhangi bir şekilde yapılmaması veya geciktirilmesi durumunda BEDİJİTAL sözleşmeyi fesh etme hakkını elinde tutar.
6.3 Sözleşmede belirtilen kurallara uyulmaması durumunda BEDİJİTAL sözleşmeyi fesh eder. Herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

Konuşmaya Başla
1
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?